Dánsko nadále potlačuje islamizaci, nyní zakázalo financování mešit a islámských spolků ze zahraničí
Slovanka: Jistě jste postřehli, že v poslední době se dalo už notně islamizované Dánsko na boj s touto nenávistnou ideologií. Krok, který nyní uzákonili, ovšem považuji za velmi zásadní a v cestě k potlačení islamizace země zřejmě nejdůležitější.
Země jako Alžírsko, Kuvajt, Libye, Maroko, Saúdská Arábie, Turecko, Katar a Spojené arabské emiráty v posledních letech mimo jiné rozdělily stovky milionů eur na financování šíření islámu v Evropě.
Dne 9. března dánský parlament hlasoval 79 ku 7 pro schválení zákona 81″ – „Návrh zákona zakazujícího přijímání darů od určitých fyzických a právnických osob“. Zákon, který nezmiňuje islám nebo islámský extremismus přímo, ale je vztahován k islámu a islámskému extremismu, uvádí:
„Účelem zákona je zabránit fyzickým a právnickým osobám, včetně zahraničních státních orgánů a státních organizací a firem v tom, aby při dárcovství pracovaly proti demokracii a základním svobodám a lidským právům nebo je podkopávaly.“
Legislativa byla schválena Ministerstvem zahraničních věcí a integrace a vstupuje v platnost 15. března 2021. Ministr zahraničí Mattias Tesfaye řekl:
„Dnes existují v zahraničí extrémní síly, které se snaží obrátit muslimské občany proti Dánsku, a tím rozdělit naši společnost. Média v posledních letech několikrát informovala mimo jiné o tom, že dánské mešity dostávají miliony z Blízkého východu. Vláda je proti.“
„Tento zákon je důležitým krokem k boji proti pokusům islámských extremistů získat v Dánsku půdu pod nohama. Tímto způsobem můžeme cíleně přistupovat k darům, které podkopávají hodnoty, na nichž je dánská společnost založena.
Návrh zákona nevyřeší všechny problémy, které mohou způsobit muslimové a antidemokratické síly. Je to však dobrý krok, který bude přínosem pro společnost.“
Tesfaye podnikl tyto kroky poté, co dánský deník Berlingske v lednu 2020 informoval, že Saúdská Arábie darovala 4,9 milionu dánských korun (660 000 eur) na financování mešity Taiba, která se nachází v „multikulturní“ čtvrti Nørrebro, známé také jako „malá Arábie“. Finance byly darovány prostřednictvím velvyslanectví Saúdské Arábie v Dánsku. Berlingske následně oznámil, že Saúdská Arábie financuje několik dalších mešit v Dánsku.
Dánská Velká mešita v Kodani, oficiálně známá jako Hamad Bin Khalifa Civilization Center, byla otevřena v červnu 2014 poté, co obdržela dar ve výši 227 milionů dánských korun (30 milionů eur) od Hamáda bin Chalífy al Thaniho, bývalého katarského emíra. Když byla mešita ještě ve výstavbě, Copenhagen Post informoval, že zařízení plánuje znovu vysílat televizi Al-Aqsa TV, televizní stanici kontrolovanou palestinskou teroristickou skupinou Hamás.
Turecko mezitím financovalo výstavbu 27 dalších mešit v Dánsku, mimo jiné ve městech Aarhus, Ringsted a Roskilde a ve městech Fredericia, Hedehusene a Holbæk.
Představitelé téměř všech hlavních dánských politických stran vyjádřili podporu návrhu zákona o zákazu zahraničního financování mešit. Ministr zahraničních věcí Mattias Tesfaye řekl:
„Skutečným problémem je, pokud jsou dary od organizací, které chtějí podkopat základní demokratické hodnoty. Proto jsem rád, že v nadcházejícím návrhu zákona panuje široká politická shoda v hlavních myšlenkách. Návrh zákona nemusí nutně vyřešit všechny problémy, ale je to důležitý krok správným směrem.“
Premiérka Frederiksenová nedávno oznámila, že její vláda hodlá výrazně omezit počet lidí žádajících o azyl v Dánsku. Cílem je podle ní zachovat „sociální soudržnost“ v zemi.
Dánsko, které má 5,8 milionu obyvatel, obdrželo za posledních pět let přibližně 40 000 žádostí o azyl. Většina žádostí, které Dánsko, převážně luteránské země, obdrželo, byla od vetřelců z muslimských zemí v Africe, Asii a na Blízkém východě.
Dánsko je nyní domovem větších přistěhovaleckých komunit ze Sýrie (35 536); Turecka (33 111); Iráku (21 840); Íránu (17 195); Pákistánu (14 471); Afghánistánu (13 864); Libanonu (12 990) a Somálska (11 282).
Muslimové v současné době podle Pew Research Center tvoří přibližně 5,5% dánské populace.
Stejně jako v jiných evropských zemích, vedla masová invaze ke zvýšené kriminalitě a sociálnímu napětí. Dánská města sužuje střelba, pálení aut a násilí gangů.
22. ledna, během parlamentního slyšení o dánské přistěhovalecké politice, sociální demokratka Frederiksenová uvedla, že je odhodlána snížit počet schválení azylu:
„Naším cílem je nulový počet žadatelů o azyl. Nemůžeme slíbit nulové žadatele o azyl, ale můžeme vytvořit vizi nového azylového systému a pak udělat, co je v naší moci, abychom jej zavedli. Musíme být opatrní, aby do naší země nepřišlo příliš mnoho lidí, jinak by naše sociální soudržnost neexistovala. Už i tak je zpochybňována.“
Je nestoudnost, že zatímco Dánsko podniká jako zatím jediná evropská země podobné kroky (jiné země tak komplexní omezení islámské invaze ve svých zákonech neřeší), tak některé jiné země jsou k islámu stále extrémně vstřícné.
Za skutečně nehoráznou pak považuji i naši vládu, která vychází islámu nebývale vstříc a jde přesně opačným směrem, než Dánsko. Tedy zatímco Dánsko například zabraňuje financování islamizace vlastní země (pozdě, ale přece), naše loutková vláda uzavírá nadstandartní smlouvy se Saúdskou Arábií, které jí (či následovníkům) u nás naopak umožní zemi postupně islamizovat.
Stejně tak schválení možnosti islámského zahalování ve školách, k němuž se uchýlilo naše Ministerstvo školství, jde přesně proti trendu jiných zemí, které jej naopak zakazují.
Pokud umíte dobře anglicky, doporučuji shlédnout tento asi půlhodinový dokument, z něhož je lépe patrné, proč jsou právě Dánové (třeba na rozdíl od sousedních Švédů) takovými odpůrci islamizace jejich země..