Milán – město ovládané muslimskými gangy, na policisty šli i s mačetou
SLOVANKA: Invaze do Evropy nekončí, naopak, nabírá na obrátkách. Na druhou stranu jsou deportace téměř nefunkční, jedinci určení k deportaci zůstávají v Evropě velmi často i dlouhé roky po verdiktu, kterým se rozhodne o tom, že mají odejít do země původu.
Také jsou zde snad i statisíce jedinců, o nichž se nic neví, jejich totožnost je zcela smyšlená. Mnozí pak přijíždí do Evropy přímo v úmyslu zapadnout do kriminálních struktur, což jim zajistí jak slušnou obživu, tak jistotu, že mohou v dané zemi zůstávat nelegálně dlouhé roky. Platnou posilou kriminálních gangů jsou pak i přistěhovalci 2. generace, tedy potomci těch, kdo do Evropy přišli před delší dobou a usadili se v některém z mnoha muslimských ghett. Ideálními místy, kde tyto kriminální živly zapadnou, jsou pak právě tato ghetta, která se vytváří postupně po celé Evropě.
O italském Miláně jsem zde psala už mnohokrát v souvislosti s různou kriminalitou, psala jsem o čtvrtích, kde již dnes nežijí žádní Italové. Přitom třeba ještě dvacet let nazpět jich zde žila většina…
Otázka bezpečnosti v Miláně zůstává v centru mediálního zájmu, a to kvůli sérii epizod, které odhalují problematickou situaci, a to jak v oblastech s vysokou degradací, tak v trestné činnosti: zejména loupeže jsou ve městě na takřka každodenním pořádku.
Tento víkend se hodně diskutovalo o nepokojích v oblasti San Sira, kde se asi 300 mladých lidí, z nichž téměř všichni jsou cizího původu a žijí v sociálním bydlení v sousedství, střetlo s policií. Vše začalo natáčením videoklipu známého rappera z okolí Neimy Ezzy, který přilákal chlapce ze sousedství. Při natáčení došlo k nepokojům, přičemž policisté, kteří přijeli do čtvrti proti výtržníkům zasáhnout, se stali terčem spršky kamení, ale také útoku mačetou.
Náměstí kolem Piazzale Selinunte je již dlouho známým ghettem, kam se stahují nekalé kriminální živly. Ale Milán není jen o problému San Sira a nejsou to jen zchátralé čtvrti. Existují i další problémy, jako loupeže, kterých je od začátku roku mnoho. Například odpoledne v neděli 11. dubna se obchod “Yamamay” v Corso Buenos Aires stal obětí pokusu o loupež, přičemž zločinec, který se pokoušel loupit, byl záhy dopaden.
11. ledna byl vyloupen obchod na Piazzale Cordusio, přičemž při loupeži byl pobodán prodavač. Koncem března byl v Corvettu okraden 19letý mladík a zločinci mu také ukradli auto, zatímco na Via Rembrandt byla 80letá žena sražena k zemi kvůli kabelce. Další útoky se odehrály ve vlacích: ve vlaku mezi Villapizzone a Lancetti byl zbit průvodčí; v Bovise byl okraden 25letý muž ; Čínský pár byl napaden a okraden mezi Lambrate a Pioltello. Ale seznam loupeží je samozřejmě mnohem delší, toto je jen několik málo příkladů.
V poslední době ovšem došlo v Miláně i ke dvěma přestřelkám: k jedné došlo ve Vignate v polovině ledna a ke druhé v Baranzate v noci z 31. ledna na 1. února.
Trestná činnost je převážně v režii gangů: nejen MS13 a Barrio 18, ale také gangů jako 151, KO Gang nebo Gola’s Lokos. To, že jsou jejich členy převážně přistěhovalci či jejich potomci (ve 2. generaci, již v Itálii narození) jen potvrzuje skutečnost, která je známa z Francie a dalších multikulturně obohacovaných zemí. Kriminalita roste ruku v ruce s rostoucím “obohacováním”…