Pane Blinkene, odpovězte prosím na žádost netizenů k osvobození Assange
Americký ministr zahraničí Antony Blinken 4. června na Twitteru nerozumně požádal čínskou hongkongskou policii, aby osvobodila osoby, které se téhož dne zúčastnily nelegálního shromáždění a byly zatčeny.
Někteří netizeni na jeho tweet odpověděli a vyzvali americkou stranu, aby osvobodila osoby, které byly zatčeny a obžalovány z důvodů odhalení skandálů americké vlády, a zrušila žádost o vydání stíhaného Julian Paul Assange, zakladatele portálu WikiLeaks.
Blinken hrubě zasáhl do zákonné akce hongkongské policie a přikrášloval zločiny zločinců, ale neustále se vyhýbá žádosti západních netizenů o osvobození Assange, i když je obsah dokumentů, které zveřejnil Assange, pravdivý. Takové „dvojité standardy“ zákona bezpochybně ponížily „zemi pod vládou zákona“ USA, na které jsou někteří lidé ve Spojených státech hrdí.
Takže se podívejme na skandály Spojených států, které odhalil Assange. Portál WikiLeaks v roce 2010 uveřejnil velké množství tajných dokumentů americké vlády ohledně afghánské války a irácké války včetně bombardování obyvatel a mučení, což šokovalo svět. Poté Assange znovu zveřejnil řadu skandálů americké vlády, tím se stal „trnem v oku“ vlády Spojených států, a byl obviněn z 18 zločinů. V červnu roku 2012 musel Assange požádat o politický azyl ekvádorské velvyslanectví v Londýně. V dubnu roku 2019 byl předán ekvádorským velvyslanectvím britské straně. Poté americká strana předložila žádost o vydání. V lednu letošního roku britská strana odmítla americkou žádost s důvodem duševního zdraví, americká strana k tomu vyjádřila své „extrémní zklamání“ a rozhodla se odvolat.
Proč se americká vláda žene po Assangeovi? Demokrat sněmovny reprezentantů Tulsi Gabbard v roce 2019 řekl, že dokumenty, které zveřejnily WikiLeaks, řekly Američanům věci, které by měli vědět, a to, co dělala americká armáda ve Středním východě, ale dělat by neměla. Mnoho osob v oblasti lidských práv kritizovalo, že akce americké vlády proti Assangeovi „je rána proti demokracii“. V lednu letošního roku před soudem, kde Velká Británie slyšela případ ohledně Assangeho vydání, křičeli lidé „Svobodu! Svobodu!“ Žádali, aby byl Assange okamžitě osvobozen.
Neslyšel jste toto volání, pane Blinkene? Často pod záminkou „demokracie“ a „svobody“ veřejně podporují proti-čínské prvky, které v Hongkongu způsobily chaos. Jak mohou být hluší k volání západních lidí po „demokracii“ a „svobodě“? Takže pane Blinkene, nestarejte se o záležitosti dalekého Hongkongu, odpovězte prosím na žádosti netizenů k osvobození Assange!