Proč rozhodně nevolit proimigrační strany?
Jindřich Kulhavý: Bezpečnost v zemích, do kterých se dostali migranti z Afriky a Jihozápadní Asie, značně zaostává za tím, jaká bývala kdysi. Kriminalita výrazně stoupá a s ní i obavy obyvatel Evropy. Česká republika je považována za jednu z nejbezpečnějších zemí i proto, že se v ní jinde obvyklé delikty prostě zatím nedějí. A to i přesto, že před rokem 1989 zažívali policisté ještě větší autority než nyní. Pravdou je, že současná doba jim mnohým poskytuje určitá lákadla, kterým občas podlehnou, a i v jejich řadách tak pracuje pár skutečných grázlů. Dokonce bychom mohli uvést příklady, nicméně je věcí GIPSu, jak si s tím poradí. A že mají občas práce dost.
Problémy s bezpečností na ulicích v Západní Evropě jsou stále častější. Velký ,,skok vpřed“ v této oblasti udělaly státy, které jsme dlouhodobě považovali za etalon bezpečnosti, tedy Švédsko a Německo. V severské zemi se běžně nezamykaly domy, zůstávala otevřená auta, atentát na předsedu vlády Olafa Palmeho byl obrovský a dlouho nepochopitelný šok. Ne tak nyní, kdy se část měst změnila v ghetta, kde denně hoří auta, občas něco někde vybouchne a vyjít v noci do ulic je loterie. Zvláště tehdy, jste li klasická severská kráska s blonďatými vlasy. To se stáváte lovnou zvěří. Ostatně podobné útrapy zažívají ženy v Německu, kde k již tak rozsáhlé turecké a bosenské komunitě přibyli Afričané a muslimové především z Pákistánu, Sýrie a nově z Afganistánu. Naprosto nepochopitelný plán zničit Evropu tak vidíme v přímém přenosu a je s podivem, jak málo lidí je ochotno se tomu postavit. Většina Evropanů odevzdala zbraně a nyní stojí před problémem, jak se bránit v případě napadení. A to se zatím nestalo zvykem vykrádání domů v době, kdy v nich jsou majitelé. Až dojde k tomuto, a že dojde, bude pozdě přemýšlet nad tím, proč to místní občané nechali zajít tak daleko.
Ve Francii a Itálii je to ještě horší. Tyto země mají ve zločinnosti určitou tradici. Italská mafie známá svou nesmlouvavostí čelí invazi afrických gangů a často se sama staví na stranu italských občanů, protože se samotná musí bránit novým vetřelcům. V Itálii bylo mezi lidmi vždy dost nelegálních zbraní a jejich množství se ještě navyšuje, protože islámské organizace mají své cesty, kterými do Evropy proudí výzbroj pro souvěrce. Prozatím jde především o pouliční kriminalitu, někdy však zadržené množství zbraní připomíná výzbroj pro menší armádu. Evropská civilizace se tak dostává k dalšímu problému. Starousedlíci byli odzbrojeni, muslimové jsou však vcelku dobře organizováni a postupně vznikají militantní skupiny mající v zázemí solidní sklad munice. Abychom jednou nebyli překvapeni, čím vším disponují.
Francie, sladká Francie, kde ty se nyní nalézáš. V předměstích velkých měst projíždíte desítky minut místy nazývanými různě, ale jde o ghetta, v nichž na bílého obyvatele skoro nenarazíte. Z tohoto prostředí se etablují zločinci, kteří Vám v lepším případu na křižovatce rozbijí okénko a odcizí kabelku, přičemž díky pohyblivosti skútru či motocyklu zmizí v dáli rychleji, než byste si dokázali představit. V horším případu nasednou k Vám do auta a s pistolí či nožem v ruce Vás požádají o vysednutí a přenechání volantu. Zůstanete stát na křižovatce a pokračujete pěšky. Vykradená auta na parkovišti už jsou poté detailem. Smutné je, že se to děje i tam, kde býval dříve klid, tedy nikoliv jen v Paříži či Lyonu, ale třeba i na tolik oblíbeném Azurovém pobřeží. Tady nehrozí jen běžná kriminalita, samozřejmě nelze zapomenout na nábožensky motivované činy například v Nice, kdy jako zbraň sloužil nákladní automobil, případně nůž v rukách fanatika. Jenže musíte zvážit i jiné věci, například pohyb po nočních ulicích francouzských měst. Ty většinou od desáté hodiny stávají místem, kde si rozmyslíte, zda li pobývat. V rukách mladých opálených mladíků se nachází solidní arzenál nožů a krátkých střelných zbraní, samozřejmě nelegálních. Movitější lidé tak využívají různých způsobů ochrany svého majetku, ovšem ne každý může žít v resortech 24 hodin chráněných ochrankou.
Česká republika je na tom paradoxně zatím dobře. Odmítání migrantů má svůj kladný dopad. Zatímco Macron nově uvolnil 1mld eur na bezplatnou lékařskou péči pro nově příchozí, mi tyto peníze, kdybychom je měli, můžeme věnovat našim občanům. Prozatím se v našich městech lidí připlouvajících přes Středozemní moře moc nevyskytuje, přestože snahy neziskovek a některých politických stran nekončí. Před volbami se zdají být zdrženlivými i Piráti a Top09, po nich se však vrátí k původní rétorice, a pokud by vyhráli, rozhodně by podlehnuli nátlaku Bruselu v otázce kvót a přerozdělování. Je třeba si uvědomit, že s migranty by přišlo i násilí, nepořádek ještě větší, než známe z našich ulic, navíc by nás to celé stálo moc peněz. Právě ve Francii se platí daně za vše. Za dům, auto, bazén, prostě za cokoliv. A velká část vybraných peněz putuje na sociální dávky pro tyto příživníky. Nechceme li dopadnout stejně, je třeba zvážit, koho volit. Každá proeurounijní strana bude ve své touze integrovat Českou republiku ještě více do této zločinecké organizace postavena před nařízení Bruselu otevřít stavidla migraci. Takže s volbou strany volíte i míru budoucí bezpečnosti a prosperity. U voleb přemýšlejte i o tomto.