Domácí

Udělali jsme ze sebe blbce

Vrbětická kauza opět ukázala na to, že emoce do politiky příliš nepatří. A pokud nějaké, pak to mají být ty, které se týkají utrpení vlastních občanů, jejich strádání. Jenže těch vnímáme u představitelů státu většinou minimum, protože kdyby tomu tak nebylo, nemohli by s námi zacházet tak, jak se to děje.

Víkend po uvolnění vládních opatření se stal pro mnohé restartem života. Svědčí o tom plné silnice, mnoho lidí v místech, kam se dlouho nesmělo, například v zoologických a botanických zahradách, v kempech stojí nejedno obytné auto, ožily ty hrady, na ktetých není třeba platit vstupné, přírodní památky zažily invazi. Nebýt toho, že řada ne příliš chytrých lidí nesundá respirátor ani v přírodě, zdálo by se, že bude lépe. Ale je to jejich volba. Aby se vláda neutrhnula v rušení dalších opatření, máme tu stále evoluční strašidlo Flégra, který přišel s další vlnou pandemie, pokud se neuklidníme. A má pravdu ten chlapec. Zbavit se covidu – 19 není v plánu dle Evropské komise ještě 2 roky, dokud nebude naočkováno téměř celé evropské obyvatelstvo. Takže se moc neradujme, oni nám ještě ukážou, že vyskakovat si tu nikdo nebude. Agenda covidu jede dál, nikdo z jejích představitelů se neštítí ničeho. Tedy ani dětí nucených dusit se celý den v rouškách ve třídách, kde je nedýchatelno občas i bez nich.

O soucitu to tedy v politice není, o emocích jenom tam, kde je třeba jimi přesvědčit občany k tomu, k čemu je třeba. Například že je třeba být větším poskokem EU, protože za to hrstce vyvolených může být lépe. Ne každému. Na Babiše si opozice stěžuje na všechny strany a jsme svědky toho, jak to vypadá, když Češi hledají zastání proti Čechům jinde. To už jsme v minulosti zažili mnohokrát, naše historie je prošpikovaná kolaborantstvím. Už za Přemyslovců při jejich vzájemných bojích o moc, později to bylo třeba za husitů, kdy část šlechty hledala pomoc převážně u Germánů, skokem se můžeme přenést do 2.světové války. To se s Němci přátelily i významné české rodiny, aby jejich potomci po roce 1989 museli při získávání majetku převedeného na stát prolamovat Benešovy dekrety. Havel a Schwarzenberg by mohli vyprávět, jak na to. Je třeba si ještě připomenout, že Sudety jsou pro některé naše západní sousedy důvodem k ovlivňování politiky u nás, protože vidina možného navrácení je pro ně lákavá majetku. I proto jsou někteří naši politici hoštěni na akcích Landsmanschaftu a kníže hovoří o vlastenectví jako o čecháčkovství. Evropská unie má samozřejmě zájem o to, abychom byli co nejvíce přimknutí, protože poté nám může v mnohém velet. V jejím vedení je zainteresováno dost Němců a snaha o finální zrušení Benešových dekretů už byla na stole, lze očekávat, že tento pokus nebyl poslední.

Část naší politické scény je tedy výrazně liberální a prounijní. Bez ohledu na rizika s tím spojená, protože představa úliteb plynoucích z Bruselu těm, kteří o nás rozhodují, je lákavá. A někteří mají co vracet. Zběsilý vzestup Pirátů od malé skupiny smažek a počítačových hackerů k straně s možnými ambice dostat se do vlády a být v ní určujícím faktorem by bez peněz nebyl možný. Kde je však Piráti vzali? Hovoří se o těsném spojení se Sorosem podporujícím pirátské strany v Evropě. Ty jsou však už za zenitem a s výjimkou těch našich toho zase tak moc nedosáhly. Určitou provázanost lze vnímat s evropskými Zelenými. Jisté je, že k vzestupu v politice potřebujete jak finance, tak podporu médií. A to obojí odredovaný předseda má. Navíc častým vyšachováním řady vítězů komunálních voleb se prosadili zástupci Pirátů i v komunální politice, takže nyní už činnost generuje určité příjmy. Nicméně závazky se musí hradit a dostanou li se skutečně Bartošovi kolegové k moci a on sám do křesla předsedy vlády, budou na to upozorněni. Začnou těm, kteří stáli za jejich progresem, splácet dluhy. Jakou formou, to se teprve uvidí, nicméně Piráti jsou jak pro migraci, tak pro vysoké zdaňování a ekologické blbnutí.

Kdo si přečetl myšlenky šíleného reformátora Schwabeho, kdy dle jeho představ lidé nebudou nic vlastnit a v podstatě vznikne komunita bez hranic omezovaná pojmy mé a Tvé, musí se hrozit pirátských praktik vedoucích k tomuto stavu. I proto je třeba nás odtrhnout od jakých kolik vazeb například s Ruskou federací. Vrbětice jsou významným krokem v tomto směru. Politická roztržka ponese sebou i likvidaci obchodních kontraktů. To vše v době, kdy stoupá obchodní spolupráce mezi Německem a Ruskem. Dokončuje se plynovod Nord Stream II, to i k vzteku amerických Demokratů, Merkelová zajistila nákup 30 milionů dávek Sputniku V, dohodli se na licenční výrobě této vakcíny. Zajímavostí je i to, že Škoda, nikoliv jeho vedení ve Volkswagenu, se kriticky vyjádřila k politice v Bělorusku a je tam zakázán její prodej. Volkswageny se tam budou vozit dále. Opět to ukazuje, že jsme onucí v rukách Němců.

My se kvůli naprosto směšné konstrukci týkající se výbuchu muničního skladu rozhádali s Ruskem, to abychom ukázali, že máme koule, ostatní zatleskali a postupně zaberou námi uprázdněné místo, zatím co emociálně vypjatí čeští politici pokazili vše, co se dalo. Babišovi to nepomohlo, po něm se chce i nadále vracení dotací Evropské unii, na kterém mají podíl právě opoziční politici v čele s kolaborujícími  Piráty, ODS a Topka toužící po evropském liberalismu jásají, že se podařilo objevit viníky z ruského prostředí a my ostatní přemýšlející si říkáme, kdo Koudelkovi z BIS celou tuto akci zase poradil, přičemž obchodníci s kontrakty s Ruskem mají důvod k sebevraždě. Stali jsme se díky Babišovi, Hamáčkovi a nekompetentní opozici šašky pro polovinu světa. Jejich emoce nám opět uškodily.

Zdroj