USA: 74 miliónů vnitřních nepřátel a demokratické čistky
Vítězové voleb právě promluvili o čistce svých oponentů ve všech společensky významných strukturách. Demokraté si očividně uvědomují, že to, co naslibovali voličům, nemůže být splněno. A proto můžeme brzy očekávat pokusy o politickou odplatu. A k odvrácení odplaty je nezbytné svrženého protivníka „dobít v jeho hlavě“. Smrdí to buď represemi z roku 1937 v SSSR nebo antiutopií z románu George Orwella „1984“.
V americkém Kongresu demokraté iniciovali schválení „Zákona o prevenci vnitřního terorismu“, který připomíná „Vlastenecký akt“ (angl. „Patriot Act“), podstatně omezující svobodu v zemi po událostech ze září r. 2001.
Pod takovou „prevenci“ se mají dostat všichni občané, kteří se účastnili „výstupu na Capitol Hill“ 6. ledna, ačkoliv to byli při většině jen zvědaví pozorovatelé. Nový zákon se může pravděpodobně dotknout každého stoupence Donalda Trumpa.
Na žádost FBI a zákonodárců začal Facebook poskytovat federálním úřadům údaje o uživatelích, kteří se zúčastnili invaze do Kapitolu. Jak píše Forbes, v obžalovacím spisu, podaném proti newyorskému občanu Christopheru Kellymu, byl například vydán příkaz pro přístup k záznamům na jeho facebookovém účtu.
Po zjištění, že účet podezřelého obsahuje fotky, potvrzující jeho účast při napadení Kongresu, si FBI vyžádalo jeho dopisy, IP adresu, telefonní číslo a emailovou adresu. Mezi údaji, poskytnutými sítí Facebook byla také osobní korespondence Kellyho s jinými uživateli. Podle analýzy Programu proti extremismu Univerzity George Washingtona byly sociální sítě zmiňovány v 78 % sdělení o podněcování trestní činnosti, podaných v rámci vyšetřování nepokojů v budově Kapitolu.
Zvláštní pozornost je věnována informačním zdrojům bez ohledu na to, že jim vládnou demokraté: očividně se zaměřili na stoprocentní kontrolu nad mediální sférou, která umožňuje zobrazení jakýchkoliv obrazů reality. Ne náhodou bylo mezi prvními rozhodnutími prezidenta Bidena sesazení z funkce šéfa americké Agentury pro globální média (USAGM) Michaela Packa. Jemu se podřizovaly všechny státní vysílací orgány, včetně takového mnohoprofilového gigantu jako je „Hlas Ameriky“ (VOA). Byli propuštěni ředitel VOA Robert Reilly a jeho zástupkyně Elisabeth Robbinsová. Člověk by ani neřekl, že se tyto orgány, vysílající v mnoha světových jazycích, vyznačovaly „protrumpovskou“ orientací: oni se jednoduše pokoušeli zachovat neutralitu ve vnitropolitickém boji a neprezentovat nepřitažlivě hlavu svého státu před druhými zeměmi. Avšak nyní je toho málo; je potřeba úplné podřízení jedné z bojujících stran.
Televizní stanice CNN, „posedlá“ Trumpem, navrhuje pokládat jeho stoupence za lidi s psychickými odchylkami, kteří se podřídili vůdci sekty. Dokonce zde uvedli speciální pořad – rozhovor s psychiatrem, zabývajícím se sektami, Stevenem Hassanem, který má osobní zkušenosti s pobytem v totalitární církvi Son-mjonga Muna, a který je autorem práce „Trumpův kult“. Moderátora CNN v první řadě zajímal názor psychiatra na otázku, „jak vyléčit lidi“, oddané bývalému prezidentovi?
Podle názoru Stevena Hassana byli tito lidé „podvodem vtaženi do autoritativní politické sekty“. „Proběhla u nich radikální změna osobnosti, která se v psychiatrické literatuře nazývá disociální porucha“ (čisté déjà vu. -D.M.). Proto je hlavním úkolem celé Ameriky „odstranění programu autoritářského lídra, jinak řečeno deprogramování, protože my všichni jsme na sobě pocítili negativní působení Donalda Trumpa“. Člověk musí „učinit vlastní odhalení, že všechno, v co věřil, nestojí ani za zlámanou grešli“. Sám Hassan vyjádřil připravenost vystoupit s odpovídajícími doporučeními v kongresu. Jak sám řekl, „současný deradikalizační potenciál se projeví u těch, kteří milují a váží si působících členů kongresu“.
https://www.youtube.com/watch?v=TnblPVMEYAc&feature=emb_logo
Zatím se situace v USA vyvíjí spíše podle scénáře, vykresleného v antiutopii George Orwella „1984“. V té době (román byl vydán v r. 1949 v rozpuku studené války) tuto antiutopii přikládali sovětské skutečnosti, ale ukázalo se, že je určena pro všechna období a společnosti. Kromě toho Orwell byl poddaným Britského impéria a nemohl nevidět, kam spěje anglosaská civilizace.
Všechny atributy tohoto antiutopického románu jsou v současné Americe evidentní. Orwellovi hrdinové jakoby ožili. Je zde i kongres, který požaduje od „proletářů“ (angl. proles) lásku a uctívání. I vševidoucí „Velký Bratr“ v podobě vládců sociálních sítí, podepřených mocí dohlížející nad prouděním světových informací za pomoci státní PRISM. Rovněž odhalení „myšlenkových deliktů“ s následnou „léčbou“ mozků a „pětiminutovky nenávisti“ k vnějším a vnitřním nepřátelům na hlavních televizních stanicích, „mládežnické antipohlavní organizace“, které proslavil transgenderismus a mnoho dalšího.
Ovšem, že Trump přílišné sympatie nevyvolává a Rusové nemají důvod, aby ho milovali, ale soucítit s člověkem, kterého obviňují ze všech možných i nemožných přestupků, je na Rusi vžité od nepaměti.
Z Trumpa cíleně a energicky vytvářejí „obětního beránka“, zatěžováním „bohem vyvoleného národa“ jeho hříchy a vyháněním do „floridské pouště“. Bez Trumpa jsme prý čistí a můžeme začít nový život. Staří Židé nejednou prodělali tuto proceduru v Judské poušti, ale výsledek nebyl příliš přesvědčivý; potom museli hledat nového beránka a opakovat vše od začátku. Nemáme žádný důvod k domněnkám, že úspěchy George Bidena s jeho kolegy překonají v kopírování starozákonní zkušenosti pradávný vzor.