Zahraničí

USA vytvořily tradičním způsobem zneužívání lež o „čínských hackerech“

Před několika dny se Spojené státy spojily s některými západními spojenci a vydaly prohlášení, ve kterém obvinily Čínu z „internetových útoků“ a obžalovaly čtyři Číňany z důvodu tzv. „internetové krádeže tajemství“.

Avšak technické údaje, které zveřejnily Spojené státy, nevytváří kompletní důkazní řetězec. Takové obvinění vůči Číně naprosto neodpovídá skutečnosti. Jde o další politickou lež vytvořenou tradičním způsobem zneužívání.

Spojené státy dlouhou dobu opakovaně označují Čínu za „útočníka na internetu“. Tentokrát se Spojené státy spojily s některými západními spojenci a obvinily Čínu, což je poměrně neobvyklé. Lidé se domnívají, že se jedná o politickou frašku, kterou vytvořily samy Spojené státy. Cílem je ideologizovat kybernetickou bezpečnost, obviňovat Čínu a vytvořit tak další frontu pro tlak a omezování Číny.

Kdo je ve skutečnosti největší světová říše hackerů? Pokud Spojené státy tvrdí, že jsou druhé, nikdo se neodváží být první! Spojené státy díky své technologické vyspělosti podnikaly v oblasti kybernetické bezpečnosti sítě vždy rozsáhlé a nediferencované krádeže tajemství a nelegálně získávaly citlivé informace různých zemí a osobní údaje jejich občanů. Spojené státy jsou největší hrozbou pro globální kybernetickou bezpečnost.

Aby dosáhly cíle udržení západního hegemonismu, Spojené státy také přibraly některé spojence, aby založily „Alianci pěti očí“, vytvořily globální síť zpravodajství, a prováděly destruktivní akce proti svým strategickým konkurentům, včetně Číny, s využitím kybernetických útoků.

D.

Zdroj