Svět podle lepšolidí

V Belgii značně rostou preference islámské straně, která chce zavést právo šaría

SLOVANKA: Jen ten, kdo nechce vidět, co se děje po celé Evropě nevidí, že během několika málo desetiletí se v některých zemích zvýšily počty muslimů takovou rychlostí, že při stávajícím trendu a nekončící invazi už nejpozději do roku 2050 vzniknou první chalífáty.

Belgie, kde je již v některých lokalitách nejčastějším jménem u dětí Mohamed, patří ke žhavým aspirantům na prvenství. Muslimové samozřejmě moc dobře ví, že důležitým prostředkem k ovládnutí západních zemí je zejména politika. Právě proto buď infiltrují již stávající strany (to se ve velkém děje například v Německu a Švédsku) nebo si zakládají vlastní strany, které se postupně stávají stále úspěšnějšími. Nejprve samozřejmě na úrovni komunální, později parlamentní a časem i vládní.

K zemím, kde jsou islámské strany úspěšné, paří například Holandsko a Belgie. V Belgii se jedná o stranu jednoduše nazvanou Islam. Ta například prosazuje v Bruselu genderovou segregaci v dopravě, to znamená, že by zde měla fungovat veřejná doprava jen pro muže a jen pro ženy. 

Skupina již dříve uvedla, že doufá ve vytvoření “stoprocentního islámského státu” v Belgii.

Abdelhay Bakkali Tahiri, předseda strany, se snažil ospravedlnit jeden z návrhů strany, jehož cílem je vytvořit oddělenou zónu pro ženy ve veřejné dopravě. Podle politika by opatření pomohlo chránit ženy, děti a další “zranitelné skupiny”, které mohou čelit agresivnímu chování. “Je to prostě pro blaho těch lidí, kteří využívají veřejnou dopravu,” řekl.

Dalším pilířem stranické agendy je začlenění práva šaría do belgického legislativního systému. Tahiri tvrdil, že právo šaría je flexibilní, a uvedl příklad zákazu řízení žen v Saúdské Arábii. Ženám bylo podle islámského práva zakázáno řídit a poté byl zákaz zrušen, a to i podle islámského práva, poznamenal a prohlásil, že “každý si do šaríi dává, co chce”.

K tomu jen podotýkám, že tak úplně pravda to není. Právě například zákaz řízení žen neměl s právem šaría nic společného, za Mohameda a auta neexistovala a v Koránu se nepíše nic o tom, že žena nesmí jet sama na velbloudovi. Tedy třeba právě toto nařízení si SA přidala do zákonů tak nějak nad rámec práva šaría. Pak nebyl žádný problém tento zákon zrušit, neboť to není nic proti tomu, co dělal lžiprorok Mohamed…

Strana ISLAM, založená v roce 2012, překvapila Belgii v prvním roce, kdy získala křesla ve čtvrtích Anderlecht a Molenbeek v regionu hlavního města Bruselu. Molenbeek je známý tím, že je “ohniskem extremismu”, protože řada radikálů stojících za útoky v Paříži a Bruselu tam vyrůstala a žila.

Mezi položky, které jsou na programu strany, je například umožnění nošení muslimského hidžábu všem ženám a požadavek, aby všechny školy nabízely halal maso na svých jídelních lístcích. Jeho konečným cílem je přeměnit evropskou Belgii v islámský stát. “Naším cílem je 100% islámský stát,” řekl místním médiím počátkem dubna zakladatel strany Redouane Ahrouch, který také pracuje jako řidič autobusu v Anderlechtu. Podle prohlášení na webových stránkách strana odsuzuje terorismus ve všech podobách (k tomu jen podotýkám, že přesně to je takíja). Ahrouch trvá na tom, že do roku 2030, bude belgické hlavní město složeno převážně z muslimů.

Program a poznámky strany kritizovala řada belgických politiků. Belgický státní tajemník pro imigraci Theo Francken označil členy strany za “vlky v rouše berámčím”.

“V Belgii roste politická strana s názvem ‘ISLÁM’. Otevřeně volají po zavedení práva šaría. Šaría porušuje lidská práva. Strany šaría jsou proto antidemokratické,” napsal počátkem dubna na Twitteru.

Člen liberální strany DeFI Olivier Maingain vyzval Brusel, aby kontroverzní stranu zakázal. “Je třeba mít odvahu zakázat stranu jako ISLÁM, protože je to teokracie, na rozdíl od demokracie,” napsal.

K tomu jen dodávám, že pokud by strana ISLÁM naplno přiznala, že například podporuje ISIS nebo prvky z práva šaría jako vybírání daně od bezvěrců, vraždy ze cti, menší váhu svědectví ženy u soudu či dětské sňatky, pak by samozřejmě byla dávno zakázána. Strana má jistě skvělé právníky, kteří ví, kam až může zajít, aby nemohla být jen tak zrušena. A věřte, že zrušena nebude, naopak, díky bezbřehé politice vítání, kterou – paradoxně – podporuje právě Brusel, se skutečně stane z Belgie velmi brzy chalífát.

Od komunálu je totiž jen kousek do Parlamentu a odtud pak do vlády. Bylo by nakonec symbolické, kdyby první EUchalífát vznikl právě v zemi, odkud je celá invaze podporována, financována a řízena…  

Zdroj