V roce 2021 se zcela zhroutilo americké postavení „obránce lidských práv“
Z posledního průzkumu veřejného mínění ve Spojených státech vyplývá, že více než polovina Američanů považuje rok 2021 za „nejhorší rok života“. Je to hlas amerického lidu, který odráží další zhoršování situace v oblasti lidských práv ve Spojených státech.
Politická manipulace vedla k nárůstu úmrtí na COVID-19, falešná demokracie pošlapala politická práva lidí, zesílila diskriminaci vůči etnickým menšinám, zejména Asiatům, a unilateralismus způsobil humanitární katastrofu po celém světě…
Zpráva o porušování lidských práv ve Spojených státech za rok 2021, kterou zveřejnila Čína 28. února, za pomoci podrobných údajů a velkého počtu případů ukazuje, že se Spojeným státům v uplynulém roce nejen nepodařilo odstranit porušování lidských práv, ale jejich dluh v oblasti lidských práv narostl.
Selhání v boji proti epidemii je obrovskou ironií pro „lidská práva amerického stylu“. V roce 2021 počet potvrzených případů epidemie nového koronaviru ve Spojených státech dosáhl 34,51 milionu a počet úmrtí dosáhl 480 tisíc, což daleko překročilo rok 2020. Obě čísla jsou na prvním místě na světě. Očekávaná délka života lidí v USA klesla o 1,13 roku, což je největší pokles od druhé světové války. Je to výsledek neustálé politizace epidemie politiků USA bez ohledu na životy a zdraví lidí. Sloupkař listu Los Angeles Times Michael Hiltzik napsal, že rok 2021 je nejhloupějším rokem v americké historii.
Zpráva ukazuje, že kromě epidemie došlo v roce 2021 ve Spojených státech k 693 masovým střelbám, což představuje nárůst o 10,1 % oproti roku 2020. Střelby si vyžádaly životy více než 44.000 lidí. Navíc v zemi zesílila rasová diskriminace. Zločiny z nenávisti proti asijským Američanům v New Yorku vzrostly v roce 2020 o 361 %! Porušování lidských práv ze strany vězeňského personálu ve Spojených státech také není neobvyklé. Fernand de Varennes, zvláštní zpravodaj Rady OSN pro lidská práva, zdůraznil, že právní systém ochrany lidských práv ve Spojených státech není ani komplexní, je již zastaralý a vede k rostoucí nerovnosti.
V roce 2021 současně 49 států ve Spojených státech, v tomto samozvaném „majáku demokracie“, navrhlo více než 420 zákonů o omezení hlasování voličů. Pouze 7 % mladých Američanů věří, že americký demokratický systém je stále „ zdravý“ a důvěra Američanů ve vládu je téměř rekordně nízká od roku 1958. Není divu, že USA Today, The New York Times a další americká média komentují, že „americká demokracie se rozpadá a my musíme nejprve vyřešit svá vlastní demokratická selhání.“ „Když Spojené státy čelí mnoha problémům, lidé se ptají, zda Spojené státy mohou jednat jako kvalifikovaný mluvčí demokracie.“
Lidé nezapomenou, že v roce 2021 při náletu americké armády, když se stahovala z Afghánistánu, zahynulo 10 lidí v afghánské rodině, včetně 7 dětí, nejmladšímu byly pouhé dva roky. Jak může mít kat, který bez rozdílu zabíjí civilisty, nějakou kvalifikaci mluvit o lidských právech?
Podle webu New York Times z 18. prosince 2021 vyšetřování zjistilo, že více než 50.000 amerických náletů v Iráku, Sýrii a Afghánistánu bylo lehkomyslných a špatně cílených a zabilo tisíce civilistů. Spojené státy navíc uvalily jednostranné sankce na Írán, Kubu a Sýrii, což vážně ovlivnilo požívání hospodářských, sociálních a kulturních práv místních lidí.
Ve slovníku amerických politiků jsou jimi prosazovaná „lidská práva“ vlastně „hegemonií“. Právě z tohoto důvodu v roce 2021 mnohé země na 48. zasedání Rady OSN pro lidská práva odsoudily Spojené státy jako „největšího ničitele záležitostí lidských práv na světě“.
Tá