Ve Finsku vede v preferencích strana, která je proti EU a muslimské invazi, Finové volby odložili
Ať se podíváte kamkoli, tak po celé Evropě – až na drobné výjimky – vládnou eurohujeři. A ve většině zemí podle různých průzkumů také vládnout budou. Nyní se svojí politikou poněkud vymykají Maďarsko a Polsko, které jako jediné země EU zatím nezastávají politiku liberalismu. Další vládou, která se poněkud vymyká všem ostatním, je vláda dánská, která zavedla nově zákony, zakazující muslimům přijímat občanství země či v ní nově získat azyl.
Preference ukazují, že zde jsou nyní tři země, v nichž vedou volební preference striktně protibruselské strany, které mají zpravidla v programu i vystoupení z EU, případně odchod od eura a všechny dávají jasnou stopku muslimské invazi. První zemí je Itálie, kde by v případě voleb zcela jasně vyhrála striktně protimigrační, protiislámská a protibruselská koalice (Salvini – Meloni). I proto nebyly v Itálii po pádu vlády nové volby, ale byla tam pouze dosazena loutková vláda premiéra Draghiho. Volby se prostě nyní v Itálii nehodí, italské přístavy musí zůstat pro nové obyvatele Evropy otevřené.
Druhou zemí, kde preference naznačují možnou výhru odpůrců politiky EU, je Francie, kde v preferencích občas přeskočí Marine le Pen stávajícího prezidenta Macrona (připomínám, že ve Francii je prezidentský systém, takže prezident je důležitější, než premiér). Bude i tam snaha volby odkládat nebo se jen využije stejný systém jako u posledních voleb v USA?
Třetí zemí, o níž bude nyní řeč, je Finsko. Tato co do počtu obyvatel malá severská země se očividně preferencemi zcela vymyká svým skandinávským sousedům. Zatímco ve Švédsku stále zcela jasně vedou probruselské strany, ve Finsku se do vedení dostali Praví Finové, strana, která je proti invazi, islámu i EU.
V průzkumu veřejného mínění, který zveřejnil deník Helsingin Sanomat, by se konzervativní protiimigrační strana mohla dostat na vrchol v nadcházejících komunálních volbách, které se měly konat za několik týdnů, ale nyní byly odloženy s tvrzením, že obtížná “covidová” situace by se ještě zhoršila, kdyby šli lidé k hlasovacím urnám.
Skutečnost, že místní volby byly odloženy a místo toho se budou konat v červnu, podpořily téměř všechny parlamentní strany ve Finsku, s výjimkou Pravých Finů. Strana se domnívá, že odklad voleb nemá s covidem mnoho společného, ale místo toho je pokusem zastavit vzestup Pravých Finů.
Finská strana byla mezinárodními médii přirovnávána k ostatním severským konzervativním stranám a podobným nacionalistickým a pravicovým hnutím v Evropě. Jde o uskupení, která sdílejí euroskepticismus a kritizují islám (Praví Finové jsou v EP ve frakci ID jako naše SPD).
I kdyby se straně nepodařily volby do zastupitelstev podle plánu, Praví Finové se místo toho mohou radovat z posledního průzkumu veřejného mínění, který ukazuje, že se stali největší stranou s až 21,5 procenta. To je přesně jedno procento nad sociálními demokraty, kteří zaznamenali 20,5 procenta.
Praví Finové pravděpodobně nabírají body i na tom, že jsou nyní jedinou finskou politickou stranou, která chce pro zemi vidět jinou strategii, než rok trvající nic neřešící covidová opatření.
“Je to druh koronavirové únavy,” řekl Kim Strandberg, profesor politologie a politické komunikace na Turku academy. Na závěr dodal: “Praví Finové jsou také jedinou stranou, která se jasně staví proti vládní covidové strategii.”
Strana říká, že jak epidemie ve Finsku postupuje, tím jsou projevy ministrů zmatenější a nejasnější. Za necelý rok a půl několik ministrů ve vládě vedené premiérkou Sannou Marinovou zdokonalilo schopnost hodně mluvit, ale zároveň nic nesdělit.
Premiérka Marinová byla například dotázána, na čem jsou založena připravená omezení pohybu. Marinová ve své odpovědi uvedla, že tuto záležitost popsala již dříve, a uvedla, že se vysvětlení připravuje. V odpovědi však nebyly žádné nové informace.
Každopádně už nyní se předpokládá, že nezvládnutá komunikace finské vlády s občany přinese body jediné straně, která požaduje nejen vysvětlení jednotlivých kroků vlády, ale také jinou strategii řešení stávající krize.
Stoupající preference odpůrců EU v některých zemích by se mohly projevit za 3 roky ve volbách do EU. Pokud tedy vůbec ještě nějaké budou a pokud nebudou ve stejném stylu jako americké prezidentské volby. K euroskeptikům se totiž nyní začaly přidávat i vládní strany Maďarska a Polska (má dojít k jejich sloučení s frakcí ID pod novým názvem), takže v případě vzestupu preferencí těchto stran by se také mohlo stát, že by byla euroskeptická frakce zároveň frakcí největší.
Přečíslení eurohujerů v EP je jedinou šancí na rozklad bruselského molocha a zároveň návrat ztracené suverenity zemí EU. V některých zemích to vypadá nadějně, nicméně všichni máme v paměti poslední americké volby a myslím, že i vám je jasné že globalisté udělají cokoli, aby volby dopadly podle jejich potřeb.
Radovat se tak z toho, že v některých zemích se lid začíná probouzet, je předčasné. Stále není odpor dostatečný, přičemž většina občanů zcela drtivě preferuje ve svých vládách Bruselu poplatné loutky, samozřejmě včetně ČR, která má jeden z nejvíce eurohujerských parlamentů v rámci EU.